yalandunyam
SELAMÜN ALEYKÜM HOŞGELDİNİZ SİTEMİZE
ÜYE OLMASAN BİLE BİR İKİ KELİME OKUNMANI TAVSİYE OLUNUR

Join the forum, it's quick and easy

yalandunyam
SELAMÜN ALEYKÜM HOŞGELDİNİZ SİTEMİZE
ÜYE OLMASAN BİLE BİR İKİ KELİME OKUNMANI TAVSİYE OLUNUR
yalandunyam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zaman akıp giden nehirdir.Sonu uçsuz bucaksız denizdir.Eğer bu nehire kapılırsan gideceğin yer CEHENNEMDİR....

2 posters

Zaman akıp giden nehirdir.Sonu uçsuz bucaksız denizdir.Eğer bu nehire kapılırsan gideceğin yer CEHENNEMDİR.... Empty Zaman akıp giden nehirdir.Sonu uçsuz bucaksız denizdir.Eğer bu nehire kapılırsan gideceğin yer CEHENNEMDİR....

Mesaj tarafından gülsüm C.tesi Nis. 18, 2009 8:52 pm

Yezîd er-Rakkaşî anlatıyor:

İsrailoğulları zamanında zalim bir hükümdar vardı. Bir gün makamında otururken kapıdan içeri sevimsiz görünüşlü ve korkunç halli birisinin girdiğini gördü. Hükümdar onun aniden içeri dalışının heybetli bir şekilde girişinin verdiği şiddetli korku ile hemen adamın karşısına dikilerek:

- Ey adam, sen kimsin! Evime bu şekilde girmene kim izin verdi? diye sordu. Gelen adam:

- Bu evin asıl sahibi izin verdi! Ben ise hiçbir kapıcı ve muhafızın engel olamayacağı, hiçbir padişahın yanına girerken izin almaya ihtiyaç duymayan, hiçbir sultandan korkmayan, hiçbir zalimin korkutamadığı ve aynı zamanda hiçbir kimsenin elimden kaçamadığı birisiyim, dedi. Bunları duyan hükümdar yüz üstü yere düştü, vücudu titremeye başladı; ona:

- Yoksa sen ölüm meleği misin? diye sordu; o da:

- Evet, ben ölüm meleğiyim, dedi. Hükümdar:

- Allah'a yemin ederek söylüyorum; bana bir gün zaman tanışan da, yapmış olduğum bütün günahlardan tövbe etsem, Allah'tan benim kusurlarımı bağışlamasını istesem ve hazinemde biriktirmiş olduğum bütün malları dağıtsam! Yoksa ben, ahirette O'nun azabına tahammül edecek güçte değilim, dedi. Melek:

window.google_render_ad();

- Sana nasıl zaman tanıyabilirim ki! Ömrünün günleri sayılı ve vakitleri değişmeyecek şekilde yazılıdır, dedi. Hükümdar:

- O zaman bir saat mühlet versen olmaz mı? diye sordu; melek:

- Sana tanınan bütün saatler bu hesabın içindededir. Onlar geçip gitti, senin hiç haberin olmadı. Sen bütün nefeslerini tükettin, senin için bir nefeslik süre kalmadı, dedi. Hükümdar:

- Peki, sen beni mezara koyunca yanımda kim olacak? diye sordu. Melek:

- Salih amelinden başka hiçbir şey olmayacak, dedi. Hükümdar:

- Benim hiçbir salih amelim yok ki! deyince, melek:

- Hiç şüphesiz senin gidişin ateşe ve varacağın yer Cabbar olan Allah'ın gazabı olacaktır, dedi ve onun ruhunu aldı.

Ruhu alınan hükümdar tahtından aşağı yüz üstü düştü. Memleketindeki insanlar ise ardından feryat ediyorlardı. Şayet onlar Allah'ın ona gazap etmesi sebebiyle gideceği yeri bilselerdi; daha çok ağlarlar ve daha fazla feryat ederlerdi....
gülsüm
gülsüm
SEN YENİSİN GALİBA
SEN YENİSİN GALİBA

Kadın

Zaman akıp giden nehirdir.Sonu uçsuz bucaksız denizdir.Eğer bu nehire kapılırsan gideceğin yer CEHENNEMDİR.... Empty Geri: Zaman akıp giden nehirdir.Sonu uçsuz bucaksız denizdir.Eğer bu nehire kapılırsan gideceğin yer CEHENNEMDİR....

Mesaj tarafından NuR-38 C.tesi Nis. 18, 2009 11:27 pm

paylaşım için teşekkürler
NuR-38
NuR-38
ADMİNİSTRATOR
ADMİNİSTRATOR

Kadın

Zaman akıp giden nehirdir.Sonu uçsuz bucaksız denizdir.Eğer bu nehire kapılırsan gideceğin yer CEHENNEMDİR.... Empty Geri: Zaman akıp giden nehirdir.Sonu uçsuz bucaksız denizdir.Eğer bu nehire kapılırsan gideceğin yer CEHENNEMDİR....

Mesaj tarafından gülsüm Paz Nis. 19, 2009 1:04 pm

RİCAA EDERİMMM
gülsüm
gülsüm
SEN YENİSİN GALİBA
SEN YENİSİN GALİBA

Kadın

- Similar topics